McDonald's Cup
McDonalds Cup

Trnavské krajské kolo - 19. ročník McDonald´s Cup 2016/2017

20/5/2017

V piatok sa skončili krajské kolá 19. ročníka McDonald´s Cup, posledné z ôsmych sa odohralo v Trnave. Pod pomyselnou zástavou Trnavského kraja bude na Finále v Poprade kopať Základná škola Kornela Mahra 11 z Trnavy.

Krajské kolo Trnava sa opäť po roku odohralo v športovom areáli Lokomotíva. Na úvodnom nástupe družstiev sa zúčastnili zástupcovia Okresného úradu – odboru školstva, Trnava, krajský koordinátor Slovenského futbalového zväzu Akos Bugár, zástupcovia reštaurácie McDonald´s Trnava a nechýbal ani Ronald McDonald.

Skupiny:Družstvá boli rozlosované do skupín A a B, zápasy sa hrali 10 minút na 2 polčasy. Skupina A: Piešťany, Šamorín, Holíč, Sereď. Víťazstvo získal Šamorín. Skupina B: Trnava, Hlohovec, Senica. Víťazom skupiny sa stala trnavská škola.
 
Semifinále:Ďalej medzi sebou bojovali podľa umiestnenia tímy zo skupín. O Víťazi a druhí umiestnení zo skupín postúpili do semifinále a finále. O  5. miesto sa proti sebe postavili družstvá Hlohovec – Piešťany, ukončenie zápasu 4:5. O bronzovom víťazovi rozhodol zápas medzi Senicou a Holíčom, s výsledkom 1:4.
 
Finále:Vo finále sa proti sebe postavili tímy trnavská ZŠ Kornela Mahra 11 a ZŠ M. Bela zo Šamorína. Zápas bol napínavý od prvej minúty, Trnavčanom domáce prostredie prospelo. Zvíťazili nad Šamorínom stavom 5.2. Víťazom Trnavského krajského kola sa stala Základná škola Kornela Mahra z Trnavy. Tréner trnavského družstva Viktor Miko neskrýval radosť: „Je to veľká odmena pre našich hráčov za tvrdé tréningy.“ Zatiaľ špeciálnu taktiku do Popradu nemajú, ostatných súperov nepoznajú, no určite niečo vymyslia a dajú zo seba všetko.
 
Poradie víťazov Trnavského krajského kola:
  1. miesto: ZŠ s MŠ, Kornela Mahra 11, Trnava
  2. miesto: ZŠ M. Bela, Kláštorná 4, Šamorín
  3. miesto: ZŠ Bernolákova 5, Holíč
  4. miesto: III. ZŠ Sadová 620, Senica
  5. miesto: ZŠ Holubyho 15, Piešťany
  6. miesto: ZŠ M. R. Štefánika 30, Hlohovec
  7. miesto: ZŠ J. A. Komenského, Komenského 1227/8, Sereď

Najnovšie aktuality