McDonald's Cup
McDonalds Cup

VIDEOTRÉNINGY

BEŽECKÁ ABECEDA

Bežecká abeceda obsahuje cvičenia zamerané na správnu rozcvičovaciu techniku.

Krásne Ťa rozhýbe, pripraví telo  na nasledujúce športové cviky a  zlepší aj bežeckú techniku. Vďaka tomu budeš behať správne a nebudeš zbytočne zaťažovať  kĺby a  chrbticu. Pri jednotlivých cvičeniach sú dôležité správne pohyby rúk a nôh.

KOORDINÁCIA

Vieš čo je koordinácia?
V športe a pri tréningoch zohráva veľkú úlohu práve koordinácia pohybu - teda ľahké a prirodzené zladenie rúk, nôh a tela pri rôznych cvikoch.
A pri futbale je dôležitá pri ovládaní lopty, udržiavaní rovnováhy v súbojoch, či pri zvládnutí pádov na rôzne časti tela.
Dobrá koordinácia nám pomáha využiť tréning čo najlepšie, zlepšuje športový výkon a chráni pred zraneniami.

STREČING

V tejto časti sa zameriame na strečing, rovnako dôležitý v tréningu ako predchádzajúca Bežecká abeceda a Koordinácia.

Cvič s nami viaceré strečingové cvičenia zamerané na všetky časti tela, ktoré v tréningu alebo zápase využívaš.
Natiahneš a zároveň si uvoľníš svaly, ktoré budú vďaka strečingu pružnejšie a ohybnejšie a nebudeš mať na druhý deň svalovicu.

Pociťovanie lopty, kontrola lopty

V ďalšej časti si spolu s Bonym preveríš, či máš svoju futbalovú loptu pod kontrolou.

Jej ovládanie totiž nie je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Nauč sa triky ako Bicykel, Tanček alebo Biliard. Ak ti nepôjdu na prvýkrát, nevzdávaj sa a skúšaj to znova a znova. Cvičiť môžeš v ponožkách alebo v teniskách. Stačí ti malý priestor, budeš mať lepší prehľad o lopte a svojich nohách. Trénuj a zlepšuj sa spolu s nami!

 

POCIŤOVANIE LOPTY S EXPLOITEDOM

Vedel si, že známy youtuber Expl0ited nielenže kedysi reprezentoval Slovensko vo futbale, ale tiež sa spolu so školou zúčastnil na McDonald´s Cupe? Aj keď sa v tomto videu poriadne zapotil, je vidieť, že cit pre loptu má stále v nohách.

Tréning s Expl0m ti pomôže zlepšiť správnu techniku s loptou a naučí ťa zapájať obidve nohy rovnako, vďaka čomu z teba bude lepší hráč alebo hráčka. Všetko, čo potrebuješ, je tvoja detská izba alebo dvor a trochu trpezlivosti.

ŽONGLOVANIE S LOPTOU

Tento tréning bude veľká zábava, ale aj makačka! Naučíš sa super triky s loptou, ktoré ovládajú profi futbalisti.

Na začiatku treba myslieť na to, že nechceš nič nerozbiť, preto si doma vyber také miesto, kde budeš môcť bezpečne skúšať, ako ti to pôjde. Potrebuješ loptu správnej veľkosti a kopu trpezlivosti. Žonglovanie treba skúšať stále dokola a nevzdať sa po prvom dni ani týždni. Vo videu nájdeš ľahšie aj náročnejšie kúsky, vyber si podľa seba.

 

PRIHRÁVANIE LOPTY

Vedieť dobre prihrať loptu je pre každého futbalistu úplný základ. Svoje triky v tomto videu predvedie aj freestylista Peťo Herstek.

Do dnešného tréningu zapoj súrodenca, rodiča alebo použi akúkoľvek stenu alebo múr vonku. Nauč sa, ako viesť loptu z miesta, v pohybe alebo pri jej vedení. Nie je to až také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Ak budeš poctivo trénovať, pri najbližšom zápase s kamošmi sa môžeš poriadne predviesť!

Kontakt

Telefón

 +421 911 962 629

Napíšte nám